W dniach od 22-24 kwietnia br. przedstawiciele uczniów klas 4, 6, 8 brali udział w spotkaniu z Kościołem afrykańskim w Warszawie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu prowadzonego edukacyjnego z religii przez Ewę Wrzeszczyńską pod hasłem „Oblicza dialogu”.

Celem spotkania było zapoznanie się z kulturą, tradycją, religią w państwach Afryki – w Togo i Rwandzie. Uczennice Zosia, Naomi, Joasia, Marysia, Karolina i Oliwia miały okazję porozmawiać na powyższe tematy. Oprócz tego mogły nauczyć się piosenek ewangelizacyjnych w różnych rodzimych językach tych państw.

Był również czas na rozmowy indywidualne przy zorganizowanym dla naszej grupy grillu. Tu zostaliśmy poczęstowani miedzy innymi yamsami, które pochodzą z Afryki. Wszystkie osoby posmakowały i mogły stwierdzić, czy mogą zostać misjonarzami. 😉

Wspólne spotkanie zakończyło się trudnym pożegnaniem. Bo to, co ciekawe i piękne zawsze się kończy.

Oprócz oficjalnego programu zmierzyliśmy się z wybranymi miejscami w stolicy – Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Teatr Narodowy. A nie zabrakło nam również radosnych posiłków w restauracji Viet, kawiarni Cava… Odwiedziliśmy również międzynarodowy targ, gdzie można było zetknąć się z obcokrajowcami sprzedającymi towary z własnych państw: z Wietnamu, Chin, Gruzji, Ukrainy, Kamerunu i innych. Było naprawdę ciekawie.

Całej grupie dziękuję z całego serca za godne reprezentowanie naszej szkoły w środowisku afrykańskim.

Dziękuję również Pani Adrianie Ł. za opiekę i wszelką pomoc w opiece nad naszą grupą.

Ewa W.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content