Patron naszej szkoły, Jan Paweł II, po raz kolejny zjednoczył nas jako rodzinę 13 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rychławie.
Tego dnia wzięliśmy udział w uroczystości Jubileuszu 10-lecia przynależności SP w Rychławie do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Liczna grupa młodzieży z klas IV-VIII z chęcią włączyła się do tego wydarzenia. I w tym momencie przychodzą nam na myśl słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania.” Razem z Pocztem Sztandarowym, Panią Dyrektor E. Kaliszewską, z Panią B. Piwowarczyk i Panią E. Wrzeszczyńską i entuzjastyczną grupą ruszyliśmy, by cieszyć się razem z dziećmi i młodymi ludźmi z Rychławy tą wielką uroczystością.
Obchody Jubileuszu rozpoczęły się o godz. 10 00 Mszą Świętą, której głównym celebransem był Ks. Biskup Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej. Po Mszy spotkaliśmy się przed szkołą, gdzie delegacje złożyły kwiaty u popiersia św. Jana Pawła II. Odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie miały miejsce gratulacje złożone na ręce Dyrektorki szkoły w Rychławie – Pani Marii Koniarskiej.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Odbył się koncert zespołu Siewcy Lednicy. Młodzież z radością włączyła się do wspólnego śpiewu i tańców. Humor dopisywał wszystkim. Podczas spotkania czekał na każdego poczęstunek.
Pełni wrażeń i wdzięczności za możliwość udziału w tej uroczystości wróciliśmy do swoich domów.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content