20-lecie nadania Naszej szkole imienia Jana Pawła II

16 października 2003 roku bez wątpienia zapisał się jako jeden z najważniejszych dni na kartach historii Naszej szkoły. Od tego czasu staramy się być godnymi imienia wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II.
Nasz Patron wypowiedział niegdyś piękne słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. To piękne przesłanie towarzyszy nam już od ponad dwudziestu lat i z pewnością zostanie z nami na zawsze.
Społeczność naszej szkoły zapragnęła w wyjątkowy sposób uczcić 20-lecie nadania imienia, dlatego w obecności przyjaciół Naszej szkoły cieszyliśmy się wspólnie tym pięknym jubileuszem. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. p. Franciszek Koszowski – Wicestarosta Powiatu Świeckiego, p. Bogna Łoś – Starszy Wizytator Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty, p. Eugeniusz Kłopotek – Wójt Gminy Warlubie, Ksiądz Wacław Mielewczyk – główny inicjator nadania naszej szkole imienia, Ksiądz Jerzy Dampc, p. Tomasz Wiśniewski – kierownika SAPO, p. Maria Koniarska – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Rychławie, p. Karina Kozłowska – Kamińska – dyrektor PSP Warlubie, byłe dyrektorki naszej szkoły, a zarazem inicjatorki nadania szkole imienia p. Teresa Wolszlegier, oraz p. Mirosława Danielewicz, p. Kazimierz Świergal – komendant OSP W. Komorsk, p. Maria Urbańska – przewodnicząca KGW oraz p. Joanna Pawelczyk – przewodnicząca RR.

Obchody uroczystości rozpoczęła uroczysta msza św. z udziałem sztandaru oraz zaproszonych gości, po czym wszyscy
udali się do szkoły. Gdy zebraliśmy się na pięknie udekorowanej sali dyrektor szkoły p. Emilia Kaliszewska wyraziła swą radość wynikającą z obecności zaproszonych gości oraz przywołała wspomnienia związane z wyborem patrona i nadaniem szkole imienia Jana Pawła II. Również nasi goście chętnie podzielili się z nami refleksjami związanymi ze św. Janem Pawłem II i naszą szkołą, co było dla całej społeczności bardzo miłym przeżyciem. Po oficjalnej części uroczystości, która odbyła się z udziałem sztandaru, zaproszeni goście oraz cała społeczność uczniowska mogli zobaczyć niezwykle inspirujące przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Było nam niezmiernie miło, ponieważ autorka scenariusza p. Maria Koniarska była obecna wśród naszych gości i w skupieniu oglądała poczynania naszych aktorów.
Nie jest tajemnicą, że nasz patron uwielbiał kremówki, dlatego też każdy z obecnych mógł skosztować tych słodkości przed opuszczeniem murów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że tym słodkim akcentem udało nam się zaprosić wszystkich do udziału w kolejnych jubileuszach.

Składamy serdeczne podziękowania naszym Gościom za wspólne celebrowanie tak ważnego dla nas Święta, wzruszające życzenia i upominki, Księdzu Jerzemu Dampc i Wacławowi Mielewczyk za uroczystą Mszę Świętą, Pani Hannie Kraińskiej za piękne kwiaty, Państwu Ewie i Wiesławowi Dymnym za użyczenie pięknych kwiatów do dekoracji, Rodzicom za pyszne ciasta, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za przygotowanie uroczystości, oprawę mszy świętej, część artystyczną, piękne dekoracje i przygotowanie poczęstunku, Uczniom za godną postawę.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content