BEZPIECZNIE NA DRODZE

Stowarzyszenie „Niezależnych Mieszkańców dla Gminy Warlubie” w trosce o bezpieczeństwo dzieci przygotowało zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Bezpiecznie na drodze”. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach drugich w Szkole Podstawowej w Wielkim Komorsku. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia zostały zobrazowane prezentacją multimedialną, filmem „Sznupek  radzi – jak być bezpiecznym na drodze” i piosenkami z serii „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, aby bezpiecznie poruszać się po ulicy w czasie spacerów i wycieczek.

Podsumowaniem zajęć było wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu zorganizowanego przez w/w Stowarzyszenie “Jak bezpiecznie spędziłem (am) wakacje”.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

B.Ś.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content