Boże Narodzenie

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I i III, którzy wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” oraz przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.
Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” odegrane przez uczniów klasy I miało jedno przesłanie:

Otwórz swe serce i oczy szeroko,
Bo chociaż to stare dzieje,
Dzisiaj takich dzieci jak „dziewczynka z zapałkami”
Jest wokół naprawdę wiele.
Pomóż im, jeśli potrafisz
Zrób, co jest w twojej mocy,
Może kiedyś ty także
Będziesz potrzebował pomocy!

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i każdy w świątecznym nastroju rozszedł się do klas, by tam wspólnie przełamać się opłatkiem.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content