DOGOTERAPIA

13 marca okazał się dla przedszkolaków i pierwszoklasistów wyjątkowym dniem, ponieważ odwiedzili nasza szkołę wspaniali goście – Pani Patrycja Pokornicka wraz z Figą – Goldenem Retrieverem. Celem spotkania było przeprowadzenie z dziećmi zajęć z dogoterapii.
Od dawna wiadomo, że zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Dowiedziono, że samo przebywanie z nimi wpływa pozytywnie na naszą psychikę i układ odpornościowy. Kontakt ze zwierzęciem działa motywująco, dyscyplinująco i uspokajająco. Dzieci nie tylko uczą się kontaktować ze zwierzęciem, ale przełamują lęki, nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarte. Pies staje się przyjacielem dziecka, zdolnym do wywołania spontanicznego uśmiechu. Obecność psa stanowi doskonałą motywację do podejmowania działań, daje dużo radości i poczucia bezpieczeństwa. Dlaczego? Ponieważ pies akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, nie ocenia i nie osądza, kocha nas za to, że jesteśmy bez względu na nasze sukcesy i porażki.
Spotkanie zgodnie z przewidywaniami okazało się dla dzieci źródłem wielu wspaniałych emocji, dlatego mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś Pani Patrycja i jej przyjaciel zechcą nas odwiedzić.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content