Dzieci rodzą się ze skrzydłami, Nauczyciele pomagają im je rozwinąć

Dzieci rodzą się ze skrzydłami,

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć

Janusz Korczak

 

Wakacje minęły bardzo szybko. Na pewno będziemy nie raz wracać do nich myślami. Jednak przed nami nowy rok szkolny 2022/2023. Czas intensywnej nauki, ale i spotkań w gronie kolegów i przyjaciół.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole miało miejsce 1 września o godzinie 900. Podczas uroczystości obecni byli uczniowie klas I-VIII, rodzice uczniów klas młodszych, nauczyciele, wójt gminy Warlubie Pan Eugeniusz Kłopotek, kierownik SAPO Warlubie Pan Tomasz Wiśniewski, księża – ks. Proboszcz Jerzy Dampc ks. Wacław Mielewczyk, przedstawiciele Rady Sołeckiej, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Nadleśnictw.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią Dyrektor Emilię Kaliszewską wszystkich zebranych. Po czym przedstawiła sprawozdanie z wykonanych prac podczas wakacji. W następnej kolejności uczniowie zastali zapoznani ze swoimi wychowawcami. 

Ważnym momentem tego dnia była część, podczas której pożegnaliśmy długoletniego nauczyciela naszej szkoły Panią Mirosławę Danielewicz, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Dzieci i młodzież przygotowały część artystyczną, grono pedagogiczne zaśpiewało piosenkę ,,Chciałem być…”. Pojawiły się chwile wzruszeń, podziękowania i życzenia.

Na zakończenie Pani E. Kaliszewska życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wiele cierpliwości, zrozumienia, empatii,  owocnej pracy oraz sięgania po marzenia.

Po części oficjalnej dzieci i młodzież udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie z wielkim zapałem i otwartymi sercami czekali na nich wychowawcy.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content