DZIEŃ BEZ PLECAKA

W tym roku szkolnym nasz Samorząd Uczniowski przygotował nam kilka niespodzianek. Mieliśmy już „Dzień Piżamy”, „Dzień Szalonych Fryzur”, a w tym miesiącu przypadł „Dzień bez plecaka” i wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek.
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 14 kwietnia. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!
Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

 

SU

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content