Dzień Ziemi

Jak co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi z wszystkich zakątków świata. W tym roku motywem przewodnim tego dnia było – „Inwestowanie w naszą planetę”. Dzień Ziemi to czas na zatrzymanie się i przemyślenie, czy to co do tej pory robiliśmy dla naszej planety jej pomaga. To też dzień, w którym zatrzymujemy się na chwilę, by powiedzieć sobie jakie jeszcze należy podjąć działania, czynności, po to abyśmy jak najdłużej mogli korzystać z jej zasobów i z tego co nam daje. Pamiętajmy o tym, by dbać o nią każdego dnia, zaczynają od siebie samych. Wybierajmy takie rozwiązania ekologiczne, aby mogła być dla nas „domem” przez bardzo długi czas.

W związku z obchodami Dnia Ziemi klasa III realizując innowację ekologiczną „Wiem jak dbać o moją planetę – jesteśmy małymi ekologami w roku szkolnym 2021/2022” przygotowała inscenizację „EKO KAPTUREK”. Inscenizacja miała na celu, przekazać w jakim stopniu człowiek i jego działania, wybory niekorzystnie wpływają na środowisko, przyrodę, rośliny, zwierzęta żyjące w różnych ekosystemach.

Również w tym dniu dzieci wykonały piękne zakładki, na których zapisali jak możemy się troszczyć i dbać o naszą planetę.

Tego dnia uczniowie klasy III wybrali się na spacer wokół szkoły śpiewając piosenkę pani Majki Jeżowskiej „Moja planeta”.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content