Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie jest organizowane cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! My również postanowiliśmy dołączyć się do akcji.

Od rana w Szkole Podstawowej w Wielkim Komorsku dużo się działo. Przedszkolaki ćwiczyły jogę, klasy młodsze biegały, skakały i bawiły się na dworze, jeszcze inni ćwiczyli tabatę.

Najważniejszym wydarzeniem dnia było spotkanie z naszymi specjalnymi gośćmi, absolwentami naszej szkoły. Odwiedzili nas Marta Wieliczko – polska wioślarka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio, mistrzyni świata i Europy, oraz Oskar Ziółkowski – mistrz Polski w Strongman. Nasi goście poświęcili nam dużo czasu, opowiadając o swojej karierze sportowej, a nawet mogliśmy razem poćwiczyć. Nie zabrakło autografów i wspólnych zdjęć, za co jeszcze raz dziękujemy.

Sami zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego  #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content