MACZUGA HERKULESA, PUSTYNIA BŁEDOWSKA I INNE SPARWY, CZYLI WYCIECZKA KLAS V-VIII (20-22 maja 2024 r.)

       Uczniowie klas V, VI, VII i VIII naszej szkoły udali się w tym roku na wycieczkę szklakiem Orlich Gniazd, szlakiem turystycznym, gdzie znajdują się zamki i warownie wzniesione na wapiennych wzgórzach.

       Mieliśmy możliwość zwiedzania zamku w Pieskowej Skale, jednym z najlepiej zachowanych renesansowych zamków w Polsce.

      Tego samego dnia zwiedziliśmy Jaskinię Ciemną, gdzie mieliśmy możliwość podziwiać gniazda nietoperzy, stalaktyty i stalagmity. Chłód i wilgoć pozwoliły nam chwilę odetchnąć od towarzyszącego nam upału. Stąd poszliśmy do osady neandertalczyków. Fajnie było cofnąć się w czasie.

   Kolejnego dnia przewodnik zaprowadził nas do zamku w Będzinie.  Z tego miejsca przejechaliśmy na Czubatkę, skąd nasze wędrowanie zmierzało ku Pustyni Błędowskiej. Przepiękne miejsce, gdzie w nagrodę za wytrzymałość mogliśmy posilić się lodami, goframi i innymi smakołykami. Uwierzcie, wszystko było pyszniejsze  niż w pobliżu naszych domów. A i odpoczynek był potrzebny.

   Chwila odpoczynku pozwoliła nam na realizację kolejnego punktu tego dnia –zamku w  Ogrodzieńcu z XIV wieku. Często w tym miejscu odbywają się imprezy historyczne i turnieje rycerskie. Przewodnik, który nam towarzyszył wprowadził nas w bardzo ciekawą historię tego miejsca. Stamtąd udaliśmy się na kolację i zasłużony odpoczynek do Będzina.

      Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczął się wspólnym, smacznym, pożegnalnym śniadaniem i kierowaliśmy się do centrum Polski – do Łodzi, gdzie zobaczyliśmy Manufakturę.

       Każdy dzień był dla nas wszystkich wyjątkowy, bo jechali wyjątkowi, zdyscyplinowani, pełni cierpliwości, humoru oraz szacunku młodzi ludzie ze swymi opiekunkami: Panią Karoliną, Panią Ewą oraz Panią Agnieszką.

Dziękujemy!

 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content