Międzynarodowy Dzień Kropki

Od pięciu lat organizowana jest światowa akcja International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Najzwyklejsza kropka z książki Petera Reynoldsa opowiada o bardzo nieśmiałej dziewczynce Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości i zawsze stoi gdzieś ,,w cieniu”. Jak się domyślacie organizacja takiego dnia w szkole miała na celu pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne i słabe strony i zaakceptować każdego takim jakim jest.

Ten dzień rozpoczęliśmy od rozmowy na temat indywidualności i wyjątkowości każdego z nas. Następnie obejrzeliśmy krótki film o Vashti i jej przemianie oraz zaśpiewaliśmy piosenkę o kropce – wypadła nam SUUUPER. Później w swoich klasach uczniowie wykonali znaczki, swoje symbole, które znalazły miejsce na drzewie przygotowanym na holu. Część uczniów zmierzyła się z kropkami narysowanymi na boisku przed szkołą i chodniku, dorysowując do nich swoje obrazy według własnej inwencji. Było na co popatrzeć!!! Jeszcze inni wykonali prace na kartkach oczywiście z kropką w roli głównej. I tak pojawiły się znane zwierzaki w kolorowe kropki, biedronki na liściach, prace dotyczące ważności spraw i rzeczy w naszym życiu oraz dyktanda grafomotoryczne. Dla uczniów z  klasy III ten dzień był również punktem wyjścia do napisania opowiadania pt: Dzień Kropki.                             

Nie zabrakło również pokazów tańca w wykonaniu uczennic z klasy VII, do których bardzo szybko przyłączyły też starsze i młodsze koleżanki.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego dnia.

M. Danielewicz, K. Sterniczuk

A. Zdunek, M. Sprada

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content