Międzynarodowy Dzień Ziemi

Wyniki konkursu fotograficznego z okazji Dnia Ziemi.

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ten dzień jest uważany za największe święto ekologiczne na świecie. Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku i jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie środowiska naturalnego, w tym również promowanie zachowań proekologicznych.

W związku z obchodami tego dnia zorganizowany został konkurs fotograficzny dla klas V – VIII „ Pokaż jaka piękna jest nasza planeta” . Zadaniem uczestników było przesłanie jednego zdjęcia pokazującego piękno naszej planety Ziemi. Celem konkursu było uświadomienie faktu, że planeta, na której żyjemy obdarowuje nas swoim pięknem i musimy o nią dbać, by jak najdłużej się nią cieszyć.

Spośród nadesłanych 18 zdjęć Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce: Kinga Danielewicz i Martyna Pawlikowska

II miejsce: Maja Mikołajczyk

III miejsce: Joanna Dymna

Wyróżnienie: Damian Łachut, Bartłomiej Nadolny, Magdalena Safian

Gratulacje

Do obchodów włączyły się również dzieci z klasy II. Dzieci obejrzały film dotyczący Międzynarodowego Dnia Ziemi. Następnie na podstawie przeprowadzonej pogadanki wykonały prace plastyczne. Prace te miały na celu ukazać jaki wpływ ma człowiek na naszą „ Matkę Ziemię”. Może ją szanować i wtedy będzie kolorowa i piękna, albo niszczyć i wtedy będzie szara i ponura.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content