MIKOŁAJKI

Każdego roku o tej samej porze Mikołaj odwiedzić grzeczne dzieci może. Choć jest ogromnie zapracowany, nie zapomniał o uczniach z Wielkiego Komorska rozbrykanych. Dlatego też 6 grudnia był dniem wyjątkowym! Pełnym niespodzianek, magicznym i kolorowym.

Nie sposób opisać słowami, jak wiele radości sprawiło wszystkim spotkanie z Mikołajem. Nie mam tu na myśli wyłącznie uczniów, ale również nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Doskonale sprawdziły się dziś słowa Janusza Korczaka, który mawiał, że „kiedy uśmiecha się dziecko, śmieje się cały świat”. Właśnie tak dziś było. Dobry nastrój towarzyszył nam od samego rana – podczas przerw z głośników rozbrzmiewały świąteczne utwory, a uczniowie z zachwytem wpatrywali się w piękną choinkę, która pojawiła się na holu. Niepowtarzalny klimat wprowadził również świąteczny ubiór małych i dużych wielbicieli Mikołaja. Na prośbę opiekunów samorządu uczniowskiego dzieci miały swym wyglądem podkreślić wyjątkowy charakter dnia i doskonale wywiązały się z tego zadania.  Jednak mimo wszystko najwięcej emocji dostarczyło nam spotkanie z Mikołajem. Najbardziej przejęte przybyciem Świętego okazały się przedszkolaki, jednak pozostali uczniowie również nie kryli swych emocji. To potwierdza, że w takim dniu wiek nie ma znaczenia.

Po wspólnej zabawie przy muzyce Mikołaj rozdał dzieciom słodkie podarunki i pożegnał się ciepło ze wszystkimi. Mamy ogromną nadzieję, że odwiedzi nas w przyszłym roku, bo już zaczęliśmy za nim tęsknić.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content