OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

To właśnie tego dnia dzieci z przedszkola i z klas I –III obchodziły to bardzo sympatyczne święto w sposób szczególny, czyli na wesoło z zabawą. Każde dziecko przyniosło także ze sobą swojego ulubionego misia do szkoły.

Wspólną zabawę zaczęliśmy od wysłuchania krótkiej historii o narodzinach zabawki – pluszowym misiu. Zaraz po wysłuchaniu dzieci wzięły udział w konkursie. Konkurs składał się z trzech konkurencji: tańca, z konkurencji wiedzy o misiach i z pracy plastycznej – puzzle. Każda grupa wytypowała przedstawicieli do konkursu wiedzy o misiach i do konkursu plastycznego, natomiast w konkurencji „taniec” dzieci tańczyły razem ze swoimi pluszakami. Bawiliśmy się wspaniale. Najwięcej zaangażowania i pracy dzieci włożyły w konkurs plastyczny, który wymagał skupienia.

Ważnym punktem naszych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Misiaki kochane zwierzaki”. Do komisji wpłynęło 25 prac, co oznacza, że konkurs znalazł swoje zainteresowanie. Poprzez dowolną formę konkursu dzieci mogły wykorzystać wiele materiałów, których efekty widać było w ogromnym zaangażowaniu i w pomysłach na piękną pracę.

Choć wybór był trudny, Jury przyznało i nagrodziło trzy miejsca :

I miejsce zdobyła Julianna Lech z klasy III

– II miejsce zdobył Aleksander Nadolny z oddziału przedszkolnego

– III miejsce zdobyła Zofia Świergal z klasy I

Pozostałe prace nagrodziliśmy słodkimi niespodziankami.

Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo dziękujemy dzieciom za super zabawę, dziękujemy również wychowawcą i Pani Dyrektor.

Poza najmłodszą społecznością naszej szkoły, również uczniowie klas starszych, obchodzili to święto przynosząc do szkoły swoje misie, które brały udział w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski na najmniejszego i największego misia.

Cieszymy się z tak wielkiego zaangażowania uczniów. A.P i J.P

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content