Otrzęsiny klasy IV

Dnia 9 października 2017 roku uczniowie klasy czwartej zostali poddani obrzędowi „otrzęsin”, po którym uroczyście przyjęto ich do społeczności klas starszych. Imprezę przygotowały i przeprowadziły opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Karolina Wylangowska i pani Agnieszka Bieniaszewska wraz z przedstawicielami trójek klasowych V-VII. Podczas niej czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę. Wspierała ich wychowawczyni – pani Katarzyna Hapka.

Na początku imprezy odbyło się malowanie „kotów” przez starszych kolegów, następnie nasze „kotki” musiały zaprezentować swój talent muzyczny co okazało się nie lada wyzwaniem. Wiele emocji wzbudziły też zmagania sportowe i zręcznościowe, do których należały: rzucanie kłębkiem wełny do celu  oraz zwinnościowy tor przeszkód.

Główną atrakcją okazała się jednak konkurencja polegająca na piciu mleka z miseczki bez użycia rąk oraz pisanie słowa „KOT” kredką trzymaną w ustach. Ostatnim etapem otrzęsin było uroczyste złożenie przysięgi:

„Ja kot szarobury

Z ogonem zadartym do góry,

Wyżej niż Pałac Kultury

Przysięgam:

Nauczycieli słuchać dokładnie,

myć się, czesać i ubierać ładnie,

miauczeć głośno i dosadnie.

Kota ogonem nie odwrócimy- słowa przysięgi dokładnie wypełnimy!”.

 

Czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wielkim Komorsku. W nagrodę zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content