Pomaganie to nasza specjalność

Pomaganie to nasza specjalność – tak często mówią członkowie szkolnego koła wolontariuszy ,,Pomocna dłoń‘’ ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Komorsku. Robienie czegoś dla innych ładuje nasze baterie pozytywną energią i pozwala patrzeć na świat z nieco innej perspektywy.

Kiedy dotarł do nas apel o zbiórce puzzli dla mieszkańców DPS w Gołuszycach od razu przystąpiliśmy do działania, a efekt naszej pracy był naprawdę fantastyczny. Udało się nam zebrać nie tylko puzzle, ale także gry planszowe. W związku z tym, że zbliżały się Walentynki, chcieliśmy dodatkowo zaskoczyć Mieszkańców i wykonaliśmy dla nich kartki walentynkowe oraz kupiliśmy słodką niespodziankę. Był to „strzał w dziesiątkę” – cieszyli się w równym stopniu obdarowani jak i darczyńcy. W taki oto sposób zawiązała się przyjaźń między nami i Mieszkańcami gołuszyckiego Domu.

Kolejne nasze spotkanie nastąpiło w kwietniu, gdy zawitali do nas przedstawiciele DPS wraz ze swoimi opiekunami, którzy przywieźli nam własnoręcznie wyhodowaną magnolię i zasadzili ją na placu przed szkołą. Udzielili również cennych wskazówek dotyczących jej pielęgnacji. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem – pyszną drożdżówką i kawką oraz prezentem od „szkolnego zajączka” dla mieszkańców DPS w Gołuszycach. Całość spotkania przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a nasi uczniowie otrzymali zaproszenie do Gołuszyc, z którego z pewnością skorzystają w maju.

I tak po raz kolejny przekonaliśmy się, że robienie czegoś dla innych to SUPER sprawa; mamy też nadzieję, że nasza znajomość potrwa jeszcze długo.

                                                                           Opiekun koła: M. Danielewicz

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content