POWITANIE WIOSNY I ORTOGRAFICZNY PRZEWRÓT W PRZÓD

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób. Każdy ubrał się na zielono.
Zabawę rozpoczęliśmy przemarszem przez wieś z wiosennymi plakatami. Z okrzykami, grą na instrumentach perkusyjnych i śpiewem szukaliśmy wiosny. Potem na boisku szkolnym wygnaliśmy złą zimę paląc marzannę.
Kolejnym punktem zabawy był „Ortograficzny przewrót w przód”. Sześcioosobowe drużyny z każdej klasy rywalizowały ze sobą w potyczkach sportowo- ortograficznych. W kategorii klas II-III zwyciężyła klasa III, natomiast w kategorii klas IV-VI najlepsi byli szóstoklasiści. W konkursie na najwięcej elementów zielonego stroju zwyciężyła klasa III.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, obchodzony corocznie z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym roku nasza szkolna społeczność postanowiła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Założyliśmy kolorowe, niepasujące skarpetki, jako symbol dodatkowego chromosomu, oddaliśmy wyraz solidarności i zrozumienia dla osób z Zespołem Downa.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content