14.05.2026r. odbył się finał Konkursu Czytelniczego „Pożeracze Książek” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Warlubiu. Celem konkursu było:
- Kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży;
- Promocja czytelnictwa;
- Tworzenie społeczności aktywnych czytelników;
- Wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury;
- Promocja klasyki i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej
- Wzmacnianie pozytywnego obrazu i prestiżu aktywności społecznej wynikającej z czytania książek poprzez uhonorowanie aktywnych czytelników;
Konkurs przebiegał w dwóch etapach:
Etap pierwszy – indywidualne zdobywanie punktów poprzez
rozwiązywanie testów do książek z listy danej kategorii, który miał miejsce w naszej szkole.
Etap drugi– rozwiązanie testu do książki finałowej z danej kategorii w Gminnej Bibliotece w Warlubiu
Do drugiego etapu przeszło 4 uczniów, 3 osoby z klasy III i 1 osoba z klasy VII. W kategori I
II miejsce zajęła Zuzanna Smacka
III miejsce zajął Kacper Kamiński
IV miejsce zajął Maksymilian Mazella
W Kategori III uczniów starszych z naszej szkoły I miejsce zajęła
Zofia Świergal
GRATULUJEMY!!!
A.Z.

