Pożeracze Książek

14.05.2026r. odbył się finał  Konkursu Czytelniczego „Pożeracze Książek” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Warlubiu. Celem konkursu było:

  1. Kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży; 
  2. Promocja czytelnictwa;
  3. Tworzenie społeczności aktywnych czytelników;
  4. Wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury;
  5. Promocja klasyki i współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej
  6. Wzmacnianie pozytywnego obrazu i prestiżu aktywności społecznej wynikającej z czytania książek poprzez uhonorowanie aktywnych czytelników;

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

Etap pierwszy – indywidualne zdobywanie punktów poprzez

rozwiązywanie testów do książek z listy danej kategorii, który miał miejsce w naszej szkole.

Etap drugi– rozwiązanie testu do książki finałowej z danej kategorii w Gminnej Bibliotece w Warlubiu

Do drugiego etapu przeszło 4 uczniów, 3 osoby z klasy III i 1 osoba z klasy VII. W kategori I

 II miejsce zajęła Zuzanna Smacka

III miejsce zajął Kacper Kamiński

IV miejsce zajął Maksymilian Mazella

W Kategori III uczniów starszych z naszej szkoły I miejsce zajęła 

Zofia Świergal

 

GRATULUJEMY!!!

A.Z.

 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2024