ŚNIADANIE DAJE MOC

Po raz kolejny 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek, nakrywając do stołu, żeby wspólnie z wychowawcami zjeść drugie śniadanie, pamiętając o tym, aby w posiłku nie zabrakło witamin, minerałów, białka i węglowodanów.
Wspólne śniadanie stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawcę klasy, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz w ogóle spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach.
Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content