Śniadanie Daje Moc

Jak co roku 8 listopada nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Ideą tego programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Każda klasa wspólnie z wychowawcą miała za zadanie przygotować sobie pyszne śniadanie. Na stołach pojawiły się kolorowe, zdrowe kanapki z wędliną, pastą jajeczną, twarożkiem i serem żółtym oraz warzywa: papryka, ogórki, pomidory, szczypiorek, koperek i natka pietruszki. Na deser były owoce: mandarynki i jabłka. Klasa IV postanowiła nawet zaprosić rodziców do wspólnego śniadania.

Kanapki przygotowane samodzielnie smakowały wszystkim.

Przed posiłkiem przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Ważne jest także picie wody lub soków zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zdrowe.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content