UMIEM PŁYWAĆ

 Od kilku lat w naszej szkole realizowany jest projekt powszechnej nauki pływania dla uczniów klas II „UMIEM PŁYWAĆ”. Na uwagę zasługuje fakt, iż rodzice nie ponoszą żadnych kosztów z nim związanych, bo projekt jest realizowany ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki  oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 Uczniowie byli dowożeni na Basen Nadwiślański w Grudziądzu, gdzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora i pod nadzorem ratowników zdobywali nowe umiejętności oraz doświadczenia związane z pływaniem. Zajęcia w ramach projektu  to przede wszystkim propozycja  skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu oraz   wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Warto podkreślić, że pływanie jest postrzegane jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny, doskonale wpływa na sprawność wszystkich układów anatomicznych człowieka i przyczynia się do podnoszenia ogólnej wydolności organizmu. W sposób szczególny wpływa na ogólny rozwój i sprawność dzieci, a zwłaszcza  ćwiczenia w wodzie oraz pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Jesteśmy po wszystkich – 10 wyjazdach i trzeba stwierdzić, że wszyscy  uczniowie czuli się na basenie ,,jak ryby w wodzie”.

B.Ś.

 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content