Uroczystości 25 – lecia wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Pelplinie

6 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wielkim Komorsku wraz z opiekunem, uczestniczyli w obchodach 25 rocznicy Wizyty Apostolskiej św. Jana Pawła II w Pelplinie, stolicy diecezji pelplińskiej.
Uroczystości rozpoczęły się na Górze św. Jana Pawła II, na której 25 lat temu Ojciec święty odprawił Mszę święta. Tam zebrali się samorządowcy miast i gmin i dyrektorzy szkół z Diecezji Pelplińskiej oraz uczniowie szkół i mieszkańcy Pelplina wraz ze swoim Pasterzem.
W tym czasie uczniowie i ich opiekunowie ze szkół Diecezji Pelplińskiej mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Balladyna” J. Słowackiego, w wykonaniu uczniów Collegium Marianum.
Następnie w Bazylice Katedralnej odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny z udziałem zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych ze szkół im. Jana Pawła II naszej diecezji, w czasie której bp Ryszard przypomniał wizytę św. Jana Pawła II w Pelplinie, Jego nauczanie oraz zadania jakie Jan Paweł II zostawił dla nas. Po Mszy św. odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym i wiedzowym o św. Janie Pawle II. Uczniowie mogli także zwiedzić Muzeum diecezjalne, katedrę, wziąć udział w warsztatach czerpania papieru. Był to dzień uroczysty i pełen wspomnień o naszym Wielkim Polaku i Patronie.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content