W krainie wierszy Jana Brzechwy

Pod koniec listopada w naszym przedszkolu zakończyliśmy projekt edukacyjny: „W krainie wierszy Jana Brzechwy”. W celu realizacji projektu dzieci zapoznane zostały z tymże autorem. Kolejnym krokiem było przyniesienie przez dzieci książek i wierszy autorstwa Jana Brzechwy i stworzenie w sali przedszkolnej kącika książki. Dzieci korzystały z kącika podczas zabaw swobodnych, a także wybierały ksiązki do głośnego czytania przez nauczyciela. Kolejnym etapem realizacji projektu była nauka na pamięć wybranego wiersza Brzechwy i zaprezentowanie go na forum grupy. Zadanie to miało na celu trening pamięci, oraz doskonalenie umiejętności prezentowania swoich efektów pracy i przezwyciężania wstydu i tremy.
W ramach projektu dzieci wraz z rodzicami wykonały ilustrację techniką dowolną do ulubionego wiersza Jana Brzechwy. Z prac stworzona została wystawa na holu szkoły, a trzy najpiękniejsze prace nagrodzone.

Podsumowaniem projektu było przedstawienie pt. „Na straganie” w wykonaniu dzieci. Po występie dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenki: „Czerwony pomidorek. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły i wykonywały zadania związane z projektem. Realizacja projektu w naszym przedszkolu przyczyniła się do wzbudzenia zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz umożliwiła poznanie twórczości Jana Brzechwy.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content