Wycieczka do Gdańska

W piątek, 8 listopada, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, wyruszyli do Gdańska na wycieczkę. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klas starszych – VI, VII i VIII. Jej celem było miejsce niezwykłe – wymagające wiedzy, świadomości, powagi oraz pewnej dojrzałości –  Muzeum II Wojny Światowej.

W ciągu zaledwie dwóch godzin wszyscy uczestnicy odbyli niezwykłą podróż w czasie. Wsłuchani w głos płynący ze słuchawek elektronicznego przewodnika uczestnicy wycieczki pozwolili poprowadzić się poprzez kolejne wystawy interaktywne, prezentacje multimedialne, sale pełne prawdziwych bądź realistycznych eksponatów, w głąb historii jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości – II wojny światowej. Krok za krokiem przemierzali kolejne sale wypełnione wiadomościami, obrazami, dźwiękami, często zaskakującymi, a nawet szokującymi dla młodych ludzi. Myślę, że dla każdego z uczestników było to niezapomniane doświadczenie, jedno z tych, po których można powiedzieć, że nic już nie będzie takie samo…

Po pełnym wrażeń i wzruszeń zwiedzaniu muzeum, głodni wycieczkowicze posilili się w barze „Neptun”, zlokalizowanym na najsławniejszej gdańskiej ulicy Długi Targ, niedaleko sławnej fontanny z Neptunem.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content