WYCIECZKA DO MŁYNA WIEDZY W TORUNIU

Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Po Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej otrzymaliśmy dofinansowanie na organizację wycieczki dla dzieci z klas I-VI, które są najaktywniejsze w różnego rodzaju konkursach. Dlatego zorganizowaliśmy dla dzieci darmową wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Tam uczniowie zwiedzali wiele wystaw, mogąc jednocześnie eksperymentować. Uczniowie poznali:

1. Wahadło Foucaulta,
2. wystawę o obrotach – a wystawę składa się 26 interaktywnych stanowisk, tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi.
3. Wystawę RZEKA – Ekspozycja nawiązuje do przepływającej przez Toruń Wisły. Dzięki tej ekspozycji pokazujemy ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla górnego, środkowego oraz dolnego biegu rzeki.
Na wystawie znajdują się modele, m.in. oczyszczalni ścieków i tamy.
Zgodnie z ideą Centrum Nowoczesności wszystkie eksponaty wystawy są interaktywne, umożliwiają samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz obserwację zjawisk fizycznych. Pomogą w tym liczne stanowiska o tematyce hydrologicznej, biologicznej oraz ekologicznej.
4. „Gdzie wzrok nie sięga”, taki tytuł nosi ekspozycja, obejmuje zjawiska związane z polaryzacją i interferencją światła, a także z ultrafioletem i podczerwienią.
5. „Więcej światła” – wystawa jest podzielona na działy, które obejmują następujące zagadnienia: naturę światła, jak powstaje światło, żarówka, świetlówka czy dioda LED oraz historia źródeł światła.
6. Wystawa „przeŻYCIE” to przyjazna przestrzeń dla dzieci od 2 do 10 lat. To niej mogą bawić się kreatywnie i odbyć jedyną w swoim rodzaju przygodę. Wystawa pełni funkcję edukacyjną dzięki odpowiedniemu doborowi tematyki stanowisk, a także atrakcyjnemu sposobowi przekazu treści edukacyjnych. Na wystawie prezentowane są stanowiska o treści przyrodniczej (ul, staw), przygodowej (domek na drzewie należący do podróżnika) i fizycznej (tor, równoważnie).
7. Pracownia kreatywna „przeBUDOWA”. Przestrzeń została wyposażona w nowatorski system elementów (wielkich klocków) Imagination Play GroundTM.

Uczniowie wrócili z wycieczki wzbogaceni o bardzo cenną wiedzę z wielu dziedzin życia.
Więcej informacji na stronie: http://mlynwiedzy.org.pl/o-centrum/o-nas/

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content