Wyjazd do schroniska dla psów w Węgrowie

Na początku grudnia uczniowie klasy pierwszej oraz kilkoro uczniów klasy drugiej wybrali się do Ośrodka opieki nad zwierzętami w Węgrowie.
Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji ogłoszonej przez Szkolne koło wolontariatu. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Uczniowie i rodzice bardzo chętnie przyłączyli się do zbiórki rzeczy dla podopiecznych ze schroniska.
Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego miejsca, gdyż nigdy wcześniej nie były w schronisku. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych  przebywających w klatkach psów, na niektórych zaciekawienie i lęk. Kiedy przekazaliśmy wszystkie przywiezione przez nas dary mogliśmy pospacerować z dwoma wybranymi przez opiekunów pieskami. Dzieci mogły również pobawić się i poprzytulać szczeniaczki. Wszystko to pod czujnym okiem opiekunów. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania placówki. Trudno było nam pożegnać pieski ale mamy nadzieję, że wrócimy do nich za rok.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content