Wyjazd klasy V do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

12 kwietnia klasa V wraz z wychowawczynią i p. Asią, wybrała się z wizytą do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu, aby przekazać żywność i akcesoria dla podopiecznych schroniska, zebrane przez uczniów naszej szkoły w ramach akcji ogłoszonej przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń”. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz kształtowanie niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Uczniowie i rodzice bardzo chętnie przyłączyli się do zbiórki rzeczy dla podopiecznych ze schroniska.
W schronisku, po przekazaniu przywiezionych przez nas darów, mogliśmy zobaczyć kotki i pieski w ich kojcach, które na nasz widok bardzo się ucieszyły i każdy z nich chciał zwrócić na siebie naszą uwagę w różny sposób, niekiedy bardzo zabawny. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania placówki. Dzieci mogły również pobawić się z dwoma bardzo miłymi pieskami pod czujnym okiem opiekunów. Trudno było pożegnać pieski, które uczniowie bardzo chętnie by zaodoptowali.
Byliśmy także na starym mieście, gdzie podziwialiśmy Bramę Wodną, pomnik Flisaka, ulicę Spichrzową z rzędem spichrzy, a także Górę Zamkową z wieżą Klimek, z której podziwialiśmy panoramę doliny Wisły i Grudziądza. Uczniowie otrzymali od wychowawcy garść informacji na temat zwiedzanych zabytków.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content