„WYŚCIGI SZTAFET – ŚWIECIE 2019”

4 października na stadionie w Świeciu odbył się XVII Festiwal sztafet zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Świeciu.

Festiwal zazwyczaj odbywa się w kwietniu, ale z uwagi na strajk nauczycieli przeniesiono go na jesień. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu świeckiego. Sztafety odbyły się w trzech grupach wiekowych. Najmłodsi biegali na dystansach 50 m (I, II klasa), 200 m (III-IV) i 400 m (V-VI). Klasy VII-VIII pobiegły 4×200 m, zaś szkoły średnie 4×400 m.

My również wzięliśmy udział w zawodach, aby sprawdzić swoje  umiejętności biegowe. Dla niektórych było to wielkie wyzwanie- pierwszy raz na stadionie, prawdziwej bieżni i ogromna adrenalina, która towarzyszyła niemal wszystkim biegaczom. Oto nasza reprezentacja: Zuzanna Gretkowska, Michał Leman, Jacek Banaś, Julia Dymna, Batłomiej Nadolny, Martyna Kaczmarek, Dominik Grabowski, Kinga Danielewicz, Krystian Rojewski, Natalia Owczarek, Paweł Szczygeł, Wiktoria Skowron, Krystian Jasiński, Joanna Dymna, Marcelina Stachowiak, Dariusz Wójcik, Paweł Szczygeł, Wiktoria Macioszek, Dominika Cejrowska, Kevin Konkolewski, Paweł Pestka.

Pomimo tego, że nie wypadliśmy najlepiej myślę, że warto było wziąć udział w tak dużej imprezie sportowej.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content