Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Tradycją stało się to, że rok szkolny zawsze kończymy uroczystym apelem. Był to dzień szczególny zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani dyrektor, w którym podsumowała miniony rok szkolny, który był dla większości z nas bardzo pracowity, ale i obfity w rozmaite sukcesy. Kolejnym punktem programu było uroczyste przekazanie władzy nowej przewodniczącej szkoły. Do tej pory naszych uczniów godnie reprezentowała uczennica klasy VIII – Karolina Arendt, która w tym roku opuściła mury naszej szkoły. Jej miejsce zajęła uczennica klasy VII – Maja Mikołajczyk. W przyszłym roku szkolnym zobaczymy również nową asystę sztandaru, ponieważ dwie absolwentki – Anna Wójcik i Nicole Mikołajczyk nie będą już mogły pełnić tej funkcji. Ich miejsce zajęły Wiktoria Macioszek i Anastazja Spych.
Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiło pożegnanie klasy VIII przez młodszych kolegów z klas VII oraz pożegnanie szkoły przez tegorocznych absolwentów. Programy artystyczne przedstawione przez uczniów były bardzo ciekawe i poruszające, za co serdecznie im dziękujemy.
Ostatnią, a zarazem najważniejszą częścią programu było wręczenie świadectw absolwentom naszej szkoły oraz uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne z rąk Pani dyrektor i wychowawców klas. Zastał również przyznany tytuł najwszechstronniejszego ucznia, który w tym roku otrzymała uczennica klasy VIII Zuzanna Menard oraz puchar dla najlepszej klasy, który powędrował na ręce uczniów z klasy VIII. Bardzo miłym elementem było również wręczenie stypendiów dla uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie oraz podziękowanie przez Panią dyrektor rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby już niebawem rozpocząć długo wyczekiwane wakacje.

Życzymy wszystkim miłego wypoczynku oraz przypominamy o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content