ZIELONY DZIEŃ

Nasza szkoła już od wielu lat podejmuje różne działania proekologiczne. Panie Mirosława Danielewicz, Emilia Kaliszewska i Barbara Śliwa zdecydowały się wraz z samorządem uczniowskim przystąpić w roku szkolnym 2011/2012 do ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Czysty las”. Po burzliwych naradach i dyskusjach wspólnie zdecydowali się zaplanować i wykonać zadania w dwóch kategoriach konkursowych:
1. „Leśna Edukacja Dzieci”
2. „Las w sztuce”
Pomysłów na realizację zadań było wiele, ale po zastosowaniu rankingu wartości wybrane zostały tylko te, które miały przynieść najwięcej korzyści uczniom oraz otaczającej nas przyrodzie. Celem wszystkich działań było propagowanie wiedzy o lesie, jego mieszkańcach, wyrobienie nawyku właściwego zachowania się w lesie, poznanie różnych funkcji lasu oraz popularyzacja działań na rzecz ochrony środowiska.
Uwieńczeniem naszych działań konkursowych była organizacja „Zielonego dnia w szkole”. W obecności przedstawicieli nadleśnictwa Osie i Dąbrowa zaprezentowaliśmy wszystkie swoje wytwory twórczej działalności, a uczniowie z koła teatralnego przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. „ZACZAROWANY LAS”. Mottem przewodnim było ukazanie, że bardzo lubimy wycieczki do lasu, lecz przykro nam, że zamiast jagód, czy grzybów często znajdujemy w nim przeróżne rzeczy, które zostały zostawione przez człowieka. Niektórzy traktują las jako wysypisko śmieci, miejsce do niebezpiecznych zabaw i w ten sposób przyczyniają się do jego niszczenia.
Złe nawyki chłopców (głównych bohaterów) zostały zmienione przez leśne zwierzęta oraz Ducha Lasu, którzy pokazali im do jakiego stanu środowiska doprowadził człowiek. Las przemienił się ze zniszczonego w piękny i czysty, w którym w zgodzie z naturą będą żyć ludzie, a zwierzęta zostaną ich przyjaciółmi.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content