SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I –III „Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat”

      Dnia 15.05.026r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III pod hasłem „Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat”. 

Celem konkursu było:

  • popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej,             
  • promowanie talentów recytatorskich,
  • kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W konkursie wzięło udział  4 recytatorów.  Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór zwycięzców był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: p. Aleksandra Zdunek i p. Magdalena Gużyńska. Jury oceniało przede wszystkim: opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenie artystyczne. Z przyjemnością ogłaszamy, iż w konkursie recytatorskim pt.” Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat” nagrody, dyplomy i wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy tj.

  1. Franciszek Kiliński
  2. Zuzanna Smacka
  3. Antonina Ramos
  4. Zuzanna Andrykowska

A.Z.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2024