Dnia 15.05.026r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III pod hasłem „Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat”.
Celem konkursu było:
- popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej,
- promowanie talentów recytatorskich,
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
W konkursie wzięło udział 4 recytatorów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór zwycięzców był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie: p. Aleksandra Zdunek i p. Magdalena Gużyńska. Jury oceniało przede wszystkim: opanowanie pamięciowe, dykcję, donośność głosu, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenie artystyczne. Z przyjemnością ogłaszamy, iż w konkursie recytatorskim pt.” Z Kubusiem Puchatkiem za pan brat” nagrody, dyplomy i wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy tj.
- Franciszek Kiliński
- Zuzanna Smacka
- Antonina Ramos
- Zuzanna Andrykowska
A.Z.

