Przerwa na czytanie

Wszyscy wiedzą, że najlepsze w szkole są PRZERWY. Wielu z nas wie też (choć nie zawsze się do tego przyznaje 🙂 ), że nie ma lepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu, niż CZYTANIE.

10 maja 2019 r. postanowiliśmy połączyć w naszej szkole obie te PRZYJEMNOŚCI i urządziliśmy sobie PRZERWĘ NA CZYTANIE! (a nawet dwie przerwy!) Tym samym dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Celem akcji „PRZERWA NA CZYTANIE” jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, a także integracja środowiska lokalnego. Została ona zorganizowana po raz IV przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w odległym Gorzowie Wielkopolskim i ogarnęła tysiące szkół!

Możemy się pochwalić, że w naszej szkole czytali WSZYSCY! (prawie 🙂 ): Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy obsługi, a nawet Rodzice, którzy przybyli do szkoły specjalnie, by z nami poczytać! Doliczyliśmy się aż 195 czytających synchronicznie!

Siedząc, stojąc, chodząc i kucając- czytaliśmy z zapałem swoje ulubione lektury lub całkiem nowe teksty. Oczywiście, tym z nas, którzy jeszcze niezbyt dobrze znają literki, czytali starsi koledzy, co też nam się bardzo podobało!

Mamy nadzieję, że nasze przyłączenie się do akcji „PRZERWA NA CZYTANIE” zaowocowało pobiciem kolejnego rekordu!

Wszystkim PRZERWOWYM  CZYTELNIKOM dziękujemy! 🙂 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content