BRD eliminacje powiatowe

         Dziś tj. 25.04.2024 r. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Świeciu  zorganizowali ” Turniej BRD” na etapie eliminacji powiatowych. Turniej ma na celu doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz techniki jazdy na rowerze. W trakcie turnieju policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzili test ze znajomości przepisów w ruchu drogowym. Nad całością organizowanego turnieju czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

      Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Pierwsza grupa wiekowa składała się z czterech uczniów do 12 lat. Druga grupa wiekowa składała się z trzech uczniów powyżej 12 lat. Uczestnicy turnieju musieli rywalizować               w trzech etapach składających się z testu ze znajomości zasad obowiązujących w ruchu drogowym i skrzyżowań, toru przeszkód,  który pokonywali na rowerze oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W turnieju uczestniczyło 45 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu świeckiego. Naszą szkołę reprezentowała grupa II-starsza, która nie miała sobie równych w eliminacjach gminnych.

Zajęliśmy II miejsce w powiecie świeckim- lepsza od nas była tylko ekipa z Gródka.

Hubert Kluszczyński, Szymon Kierzkowski i Dominik Grabowski

– spisaliście się na medal- GRATULACJE!!!

 

K.W.

 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content