Dzień Dziecka oraz otwarcie boiska wielofunkcyjnego

1 czerwca 2023 roku to bardzo ważny dzień dla całej społeczności Naszej szkoły, nie tylko ze względu na obchody Dnia Dziecka, ale bowiem tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor,  która przywitała zgromadzonych gości oraz podziękowała władzom gminy za podjęcie decyzji o realizacji inwestycji, dzięki której powstał nowy obiekt sportowy na miarę XXI wieku. Pani Dyrektor szczególne podziękowania wyraziła także pod adresem Pana Wójta i Rady Gminy Warlubie, podkreślając zaangażowanie, starania i determinację, która przyczyniły się do powstania obiektu.

W dalszej części miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali Wicestarosta powiatu świeckiego p. Franciszek Koszowski, Wójt Gminy Warlubie p. Eugeniusz Kłopotek, Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie p. Maria Jankowską, oraz Pani Dyrektor Emilia Kaliszewska.  Poświęcenie obiektu  dokonał ks. Proboszcz Jerzy Dampc.

Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klasy I-VI oraz grupa przedszkolna pod okiem swoich nauczycielek.

Głos zabrali także zaproszeni goście, gratulując szkole otwarcia boiska, podkreślali rolę i znaczenie oddanej do użytku inwestycji nie tylko dla rozwoju kultury fizycznej i sportu, ale także poprawy jakości życia całej lokalnej społeczności. Wręczyli uczniom prezenty w postaci zestawów piłek do różnych gier zespołowych.

Pionierami naszego boiska byli chętni- zaproszeni goście, którzy jako pierwsi wykonali strzały do bramki. Tego dnia był także tort dla wszystkich, pokazowy mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele oraz mnóstwo atrakcji zorganizowanych przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka (dmuchańce, zjeżdżalnie, wata, popcorn, słodycze). Odbyły się również zmagania sportowe o tytuł Mistrza Sportu zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego panią Karolinę Wylangowską i pana Marcina Wanata.
Dzieci z radością siadały też za kierownicą wozu Ochotniczej Straży Pożarnej z Wielkiego Komorska, która zadbała tego dnia o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.  

Jesteśmy dumni, że to właśnie przy naszej szkole, z myślą o nas – sportowcach powstało boisko sportowe. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy włożyli swój wysiłek i serce w powstanie tego obiektu.

DZIĘKUJEMY!!! 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content