Konkurs Piosenki Ekologicznej „Przyroda w piosence” w Szkole Podstawowej w Wielkim Komorsku

Konkurs Piosenki Ekologicznej „Przyroda w piosence” w Szkole Podstawowej w Wielkim Komorsku

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”

Jan Paweł II

To był wyjątkowy dzień – 27 kwietnia 2023 r. Tego dnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologicznej ,,Przyroda w piosence”.
Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Eugeniusz Kłopotek – wójt Gminy Warlubie, p. Maria Jankowska – przewodnicząca Rady Gminy Warlubie, p. Anna Karpus i p. Monika Wiśniewska z Wdeckiego Parku Krajobrazowego, p. Mirosława Danielewicz, p. Lidia Gugała i p. Jacek Drzewiecki- radni z Wielkiego Komorska, p. Stefania Krause, p. Małgorzata Wiśniewska, P. Kazimierz Świergal, p. Joanna Pawelczyk oraz jury w składzie p. Dorota Kortas – dyrektor Centrum Kultury Zamek w Nowem, p. Katarzyna Młynek – dyrektor GOKSiR w Górnej Grupie i p. Anna Kubczak-Kosicka – dyrektor GOKSiT Warlubie.
Udział w konkursie brało 8 szkół: SP 12 Grudziądz, SP Tryl, SP Sztynwag, SP Lniano, PSP Warlubie, SOSW Warlubie, SP Lipinki, SP Wielki Komorsk. Uczniowie oceniani byli w 4 kategoriach wiekowych osobno soliści i zespoły. Punktowany był dobór repertuaru, dykcja, własna interpretacja i strój, walory głosowe i muzykalność oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Umiejętności wokalno – instrumentalne były zaprezentowane na bardzo wysokim poziomie.
W swoich utworach uczestnicy poruszali ważne treści związane z naszą piękną polską przyrodą, z czystością Ziemi – naszej matki. Mogliśmy poczuć każdy powiew wiatru, promienie słońca na twarzach, zapach kwiatów i smak owoców.
Przepiękna interpretacja utworów sprawiła, że jury miało nie lada wyzwanie, by wyłonić laureatów i osoby wyróżnione. Ale udało się i każdy uczestnik otrzymał nagrodę.
Głównym fundatorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, sponsorem dyplomów, części poczęstunku, kwiatów – GOKSiT w Warlubiu, sponsorem upominków dla JURY – p. Mirosława Danielewicz, drzewek dla szkół – Nadleśnictwo Dąbrowa, gadżetów dla uczestników – Wdecki Park Krajobrazowy. Swoją cegiełkę finansową dołożyła również p. Hanna Kraińska z kwiaciarni Lawendowy zakątek w Warlubiu i p. Stefania Krause. Poczęstunek dla uczestników i gości przygotowali Rodzice.
Serdecznie dziękujemy.
Pani dyrektor E. Kaliszewska podziękowała wszystkim zebranym za każdy gest, który przyczynił się do przygotowania i przeprowadzenia konkursu.
Laureaci otrzymali nagrody, a ich opiekunowie podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów.
By podkreślić jak ważna jest dla nas przyroda i jej piękno, czystość Ziemi, wszyscy goście, opiekunowie otrzymali drzewka do szkoły i kwiaty, które mają być ozdobą i przypomnieniem nie tylko tych wyjątkowych chwil, ale także słów, które niegdyś powiedział Vincent van Gogh:

Natura nie jest miejscem do odwiedzenia. To jest nasz dom.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content