MŁODZI MISTRZOWIE OSZCZĘDZANIA

20 czerwca br., w dniu obchodów centralnych Święta Spółdzielczości Bankowej w Warszawie, ogłoszono wyniki i przedstawiono zwycięzców IV edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. W Konkursie organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej wzięło udział ponad 150 szkół podstawowych z całej   Polski.

Celem Konkursu jest zachęcenie dzieci ze szkół podstawowych do systematycznego oszczędzania, a także pogłębianie relacji między szkołami i bankami spółdzielczymi oraz promowanie aktywności banków spółdzielczych w obszarze prowadzonej przez nie edukacji finansowej dzieci i młodzieży.

W tegorocznej edycji Konkursu, oprócz nagród finansowych przeznaczonych dla  trzech szkół (nagroda i dwa wyróżnienia), które zwyciężyły i osiągnęły najlepsze wyniki w prowadzeniu SKO, Jury Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Sławomira Juszczyka przyznało również znaki jakości dla wyróżnionych szkół i banków spółdzielczych.  Zwycięskie i wyróżnione szkoły oraz banki będą mogły posługiwać się znakami jakości przez rok od daty ogłoszenia wyników Konkursu w materiałach promocyjnych i reklamowych rozprowadzanych przez nie wszystkimi kanałami komunikacji.

Jedno z dwóch równorzędnych  wyróżnień w wysokości po 1 000 PLN każde na powyższy cel przyznano Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wielkim Komorsku (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nowem n/Wisłą).

Ponadto 08.06.2018 b.r. został rozstrzygnięty konkurs “Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, organizowanym przez SGB w Poznaniu – nasza szkoła została laureatem. Możemy również pochwalić się majowym sukcesem – w konkursie również zorganizowanym przez SGB w Poznaniu – “Panszomania SKO” zajęliśmy I miejsce. Nasi uczniowie są naprawdę “mistrzami oszczędzania” (szkoła liczy 150 uczniów), na książęczkach SKO łącznie zgromadzili 66 230,00 zł.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content