Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości brali udział: Pan Eugeniusz Kłopotek – Wójt Gminy Warlubie, Pani Maria Jankowska – Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie, Pani Anna Kubczak – Kosicka – dyrektor GOKSiT Warlubie, p. Mariola Hucaluk – przedstawicielka Rady Sołeckiej, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły.
Uczniowie z klasy V oraz uczennice z klasy III, VI i VII pod kierunkiem p. Beaty Piwowarczyk przedstawili montaż słowno-muzyczny obrazujący drogę Polski do NIEPODLEGŁOŚCI. Wójt Gminy Warlubie zabierając głos starał się przekazać uczniom, jak ważny jest PATRIOTYZM i życie w wolnej Ojczyźnie.
O godzinie 11.11 przyłączyliśmy się do akcji MEiN #SzkołaDoHymnu. Wszyscy odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Po uroczystości Nasi goście wspólnie z dyrekcją, nauczycielami i przedstawicielami klas udali się do Miejsc Pamięci Narodowej, którymi opiekuje się szkoła, by złożyć kwiaty, zapalić znicze i oddać hołd Poległym w obronie naszej Ojczyzny.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content