Popisz się talentem

Zachęcamy do udziału w konkursie dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era.

Zadanie konkursowe
Słynny naukowiec profesor Antoniusz Wścibinos skonstruował urządzenie tłumaczące mowę zwierząt. Nazwał je ZWIERZOFONEM. Urządzenie owo, z wyglądu przypominające połączenie trąby z dyktafonem, nie tylko tłumaczy, co mówią zwierzęta, lecz także nagrywa ich wypowiedzi. Pewnego dnia w czasie spaceru profesor zgubił owo urządzenie. Gdy je znalazł, pamięć urządzenia była całkowicie zapełniona. Małe i duże zwierzęta ponagrywały tam swoje zwierzenia! Jak myślisz, co chciały nam powiedzieć? Co je cieszy, co martwi, czego potrzebują? Co sądzą o nas, ludziach? Pomóż profesorowi spisać choć jedną opowieść nagraną na ZWIERZOFON. Dzięki Tobie cały świat może się dowiedzieć, co zwierzęta mają nam do powiedzenia!

Jury będzie rozpatrywać prace w podziale na dwie grupy wiekowe: klasy I–IV i klasy V–VIII. W każdej z tych kategorii wyłonimy 15 zwycięskich opowiadań (czyli łącznie 30).

Główna nagroda w konkursie to debiut w prawdziwej książce.
Termin wysyłania prac mija 26. kwietnia 2020 r.

Szczegółowe informacje: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem

Pomoc merytoryczną zapewnia: Anna Soja

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content