Powitanie wiosny

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą  wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich spragnionych ciepła i pierwszych wiosennych promieni słońca.

W tym roku szkolnym ten radosny dzień wyjątkowo świętowaliśmy dwa razy. Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom 21 marca:

  • „Dzień bez plecaka” (uczniowie i nauczyciele zamiast tradycyjnych plecaków spakowali swoje zeszyty, książki w wyjątkowe i oryginalne „torby”) oraz
  • kolorowe ubrania.

Dodatkowo pamiętaliśmy również, że 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa- z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu  Downa,  propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Wszyscy  na znak solidarności przyszli do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach.

         Natomiast  27 marca odbyła się „Mini lista przebojów”, w której udział wzięli uczniowie z klas 1-8. Wśród występujących było trzech solistów oraz 6 zespołów. W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Zuzanna S. z klasy 1, która wystąpiła jako Shakira.  Miejsce drugie zajęła z kolei jej rówieśniczka Julia za wykon Bryski, zaś miejsce 3 zdobył Nikolas z klasy 7 za Eminema. W kategorii zespół mieszane nauczycielsko-uczniowskie jury przyznało 1 miejsce egzekwo klasie 8 i 4. Uczestnicy popisali się zarówno talentem aktorskim jak i tanecznym oraz ogromny poczuciem humoru, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Zabawa była przednia.

SU

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content