Wigilia dla starszych i samotnych w Wielkim Komorsku

,,Życie nabiera wartości, gdy je dzielimy z innymi”
       Przed świętami Bożego Narodzenia Szkoła Podstawowa po raz kolejny zorganizowała spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców sołectw Wielki Komorsk i Krusze z udziałem przedstawicieli władz samorządowych: Pana Eugeniusza Kłopotka, Pani Marii Jankowskiej, pani Agnieszki Marchlewicz, Pani Anny Kubczak-Kosickiej, Pani Joanny Makowskiej, a także ks. Proboszcza Jerzego Dampc, Pani Stefanii Krause, Pana Kazimierza Świergal oraz Pań z Rady Sołeckiej Wielkiego Komorska. W bieżącym roku swoją obecnością zaszczycili nas również wyjątkowi goście z Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach.

      Wigilia dla Starszych i Samotnych jest nie tylko wyjątkowym wydarzeniem, ale także dowodem na to, że uczymy naszych dzieci budować społeczność opartą na wartościach, empatii i dzieleniu się z innymi. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały jasełka, a uczniowie z klas I-IV zaśpiewali piękne kolędy i pastorałki. Po części artystycznej na saniach przyjechał Mikołaj, który obdarował naszych gości symbolicznymi upominkami. Dodatkowo upominki przygotowała również Pani Sołtys.

      Po części artystycznej miały miejsce dzielenie się opłatkiem i życzenia zdrowia, radości, szacunku, by każda łza była łzą szczęścia, by każde słowo wypowiedziane i usłyszane miało kształt serca. Po części oficjalnej był pyszny poczęstunek, który przygotowały Panie z Rady Sołeckiej w Wielkim Komorsku. Nie zabrakło też ciasta upieczonego przez Rodziców oraz pierniczków wykonywanych przez dzieci pod czujnym okiem Pań z Koła Gospodyń
Wiejskich na zakończenie innowacji pedagogicznej „W świecie wartości” realizowanej z
Panią Magdaleną Gużyńską.

        Organizacja takiego wydarzenia nie tylko przynosi radość tym, którzy uczestniczą, ale także buduje silne więzi społeczne i pokazuje, jak małe gesty mogą mieć ogromne znaczenie dla innych. Wigilia dla Starszych i Samotnych to wyjątkowa okazja do dzielenia się miłością i życzliwością w magiczny sposób, który wprowadza prawdziwe znaczenie świąt do naszej społeczności.

 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content