Wyjazd do kina na film pt ,,Akademia Pana Kleksa”

        12 stycznia klasy 5-8 pojechały do Grudziądza, by w kinie ,,Helios” obejrzeć projekcję filmu ,,Akademia pana Kleksa. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. “Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

           Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę. W trakcie seansu  byliśmy pełni zachwytu. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.

     Wycieczka do kina na „Akademię pana Kleksa” była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Dzięki temu filmowi, przekonaliśmy się, że czasami warto oderwać się od rzeczywistości, zanurzyć się w magiczny świat wyobraźni oraz uwierzyć we własne umiejętności.

         Z pewnością to wyjątkowe wyjście pozostanie w naszej pamięci na długo.

 

 

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021
Skip to content