Z życia przedszkola

Bardzo szybko minął pierwszy semestr roku szkolnego 2023/2024 w przedszkolu. W tym czasie przedszkolaki z grupy A i B działały intensywnie.
Już we wrześniu świętowaliśmy „ Dzień Kropki”. Był to dzień pełen zabaw, które sprawiły że na twarzach przedszkolaków pojawił się uśmiech i zadowolenie. Następnie dzieci pojechały do gospodarstwa agroturystycznego w Nicwałdzie. Tam wzajemnie rozwijały pogłębiały swoje relacje z rówieśnikami spędzając czas na wspólnej zabawie. Oprócz tego mogły zobaczyć, poobserwować i dokarmić zwierzęta w minii zoo np. osiołka, kozę, króliczka.
Miesiąc październik był miesiącem w czasie którego dzieci, które pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola zostały uroczyście pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaka.
W naszym przedszkolu jest również czas na eksperymentowanie, a przedszkolaki bardzo lubią takie zajęcia. W październiku rozpoczęliśmy projekt „ Dotknij, poczuj, zobacz…” Pierwszym zajęciem było zrobienie slime, czyli masy plastycznej z mąki, sody, wody itd. Masa ta jest specyficzna w dotyku, gdyż jest wilgotna, ciągnąca dlatego dzieci mogły się nią bawić: ugniatały, rozciągały, wałkowały, ćwiczyły swoje paluszki i dłonie. Również miały okazję zobaczyć doświadczenie „ Wulkan”.
Przedszkolaki uwielbiają jeździć do kina, dlatego w listopadzie wybraliśmy się do kina na film „ Psi Patrol”.
Również w listopadzie świętowaliśmy „ Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu dzieci przyniosły swojego ulubionego pluszaka i śpiewały piosenki o misiach. Wzięły też udział w konkursie na najfajniejsze misiowe przebranie. Ten dzień również przyniósł dzieciom uśmiech i frajdę.
Przedszkolaki bardzo dużo obcują z muzyką, dużo śpiewają, bawią się przy muzyce, tańcu.
Ciekawym doświadczeniem było dla nich spotkanie z muzyką etniczną. W czasie tego spotkania miały okazję poznać instrumenty z różnych stron świata m.in. z Afryki.
Grudzień to miesiąc szczególny. To miesiąc, w którym wszyscy na coś, lub na kogoś czekamy.
Przedszkolaki 6 grudnia z utęsknieniem czekały na Mikołaja. Wielką niespodzianką był dla nich list od Świętego Mikołaja. Wspólnie z całą społecznością szkolną spędziły mile czas w obecności Mikołaja i jego elfów.
Dzieci z przedszkola przygotowały jasełka, które przedstawiły 12 grudnia w świetlicy wiejskiej w Wielkim Komorsku dla podopiecznych DPS Gołuszyce oraz dla starszych i samotnych. Z jasełkami też wystąpiły później dla całej społeczności szkolnej. W tym samym dniu zorganizowaliśmy wigilię, w czasie której do dzieci przyszedł Gwiazdor ze swoim pomocnikiem.
W grudniu również wróciliśmy do naszego projektu „ Dotknij, poczuj, zobacz…”, gdzie robiliśmy śnieg.
W styczniu zaprosiliśmy babcie i dziadków, dla których przygotowaliśmy występy z wierszem, piosenką i tańcem. Również w styczniu bawiliśmy się podczas wspólnego balu przebierańców połączonego z WOŚP.
W lutym w dalszym ciągu kontynuowaliśmy projekt „Dotknij, poczuj, zobacz…”. Wówczas bawiliśmy się barwami, sprawdzaliśmy jakie działanie ma mydło.

Witamy na stronie SP Wielki Komorsk © 2021